Palace Cinemas eTicket: jak neušetřit čas

Pachollini, 1. listopadu 2007, 02:14

Občas mě někdo namíchne a mám silné nutkání, o tom napsat na blog, protože sice teď tahám za kratší konec provazu, ale přece to tak nenechám! Většinou pak nic nenapíšu, dílem proto, že nemám čas, a dílem proto, že píšu málo a nechci, aby byla polovina příspěvků na Sekách o tom, kdo mě čím naštval a na koho si dát pozor. Možná bych na to měl založit nějaký extra blog, ale na to taky nemám čas.

Leč k věci, totiž k Palace Cinemas a jeho skvělému eTicketu.

Když jsme se s Pavlem rozhodli, že půjdeme do kina a shodli se na Medvídkovi, kterého hráli na Andělu, což máme z kanceláře asi tři minuty, navrhnul Pavel, že si rezervujeme lístky na webu. Připadalo mi to trochu zbytečné, protože Medvídek už chvíli běží a ve středu od 20:20 určitě nebude vyprodaný, ale nechal jsem se přesvědčit, že to zkusíme. reklama na eTicket Palace CinemasWeb by sice testy přístupnosti a použitelnosti neprošel, ale nakonec se nám podařilo lístky rezervovat. Bohužel se mi nepodařilo rozmluvit Pavlovi další pošetilost, nedal jinak, než že vyzkoušíme on-line platbu. Nebylo to nutné, ale je to pěkný způsob, jak se stát rukojmím multikina. Zaplatíte pětistovku a když bude nějaký problém, nemůžete říct, že jim na jejich kino kašlete, sebrat se a jít domů. Zaplatili jsme.

Z kanceláře jsme vyrazili relativně brzy, takže u pokladen jsme byli už ve 20:18. Do začátku představení sice zdánlivě nezbývalo moc času, ale nejen modří dávno vědí, že v multikinech se reklamy pod čtvrt hodiny nestěsnají ani náhodou. (Reklamy v kině mě nebaví, navíc mi není zrovna dvakrát příjemné nechat si nadávat do zlodějů 5 minut poté, co jsem zaplatil minimálně stovku za lístek. A už několikrát jsem zaregistroval, že provozovatele kin považují z nějakého důvodu za vhodné upozornit platící návštěvníky, že když si v souladu se zákonem stáhnou film z internetu, je to zlodějina.) Jsouce vyzbrojeni touto zkušeností, neztratili jsme s Pavlem dobrou náladu ani poté, co nešťastný mladík u pokladny nejdříve nemohl najít naše lístky podle jména a poté ani podle čísla rezervace, kterou jsem si naštěstí pro jistotu vytiskl. Zatímco když jsme přišli k pokladnám, čekali před námi asi 2 lidé, po deseti minutách zápasu mladíka s pokladním systémem se za námi vytvořila pěkná fronta. Stoje u pokladny, litoval jsem, že nemám nějaký mlog, kam bych mohl během té doby poslat fotku reklamy na on-line prodej lístků, která slibuje úsporu času. Za těch 10 minut, co jsme čekali, až nám pokladní vydá naše předem zarezervované a zaplacené lístky, stihla slečna u vedlejší kasy obsloužit asi 20 lidí, kteří žádný čas ušetřit nechtěli, a nechali nákup lístků pěkně na poslední chvíli.

Po 15 minutách čekání už jsem začal být trochu nervózní, protože chvilku počkat mi sice nevadí, ale prošvihnout začátek představení kvůli tomu, že Palace Cinemas nefunguje rezervační systém, by asi zvedlo mandle i většímu flegmatikovi. Asi tak ve 20:40 přišla paní vedoucí Borovičková. Oproti našemu očekávání však nemávla kouzelnou hůlkou a nevpustila nás s úsměvem a velkým popcornem zdarma jako omluvou do kina, které jsme už měli zaplacené, ale jala se nám zostra vysvětlovat, že podle obchodních podmínek, které jsme nákupem odsouhlasili, jsme si měli vyzvednout lístky 10 minut před začátkem představení a teď už nám je nemůže vydat. Naši žádost, ať nás tedy vpustí bez lístků, když už jsme stejně představení zaplatili, odmítla s tím, že to nejde. Žádost o vrácení peněz odmítla s tím, že jsme platili bezhotovostně a tudíž nám žádné peníze vrátit nemůže. Můžeme prý si napsat reklamaci, kterou budou řešit. Mé výhrůžky, že o své blbé zkušenosti napíšu, odbyla, ať prý to klidně udělám. (Tímto tak tedy činím, aby mi žena neřekla, že pořád jenom kecám a skutek utek.) V té chvíli už jsem byl opravdu dost vytočený, protože film už běžel a paní Borovičková pořád povídala cosi o obchodních podmínkách, které jsme porušili, takže je to všechno náš problém. obchodní podmnínky Palace CinemasKdyž jsem namítl, že kvůli lístku do kina nebudu číst sáhodlouhé obchodní podmínky napsané minipísmem (mají přes 5 normostran), dostalo se mi odpovědi, že nejsou minipísmem a že je to má chyba. Prosím laskavé čtenáře, aby sami posoudili, zda jsou či nejsou minipísmem a zda je nebo není chyba objednávat on-line skvělý eTicket od Palace Cinemas. (Pro názornost přikládám náhled obchodních podmínek. Vím, že si teď myslíte, že přeháním, dělám si srandu a zmenšil jsem si schválně písmo, ale fakt to tak není. Ostatně, můžete si to zkusit sami.)

Nakonec jsme se do kina dostali, protože paní Borovičková nám asi po pětiminutové ostré výměně názorů vytiskla 4 volné lístky. Dobrá nálada byla ovšem dávno ta tam a druhých 5 minut filmu (prvních 5 minut jsme prostáli u kasy) jsem strávil usilovnou snahou přestat se rozčilovat. Tuto snahu mi bohužel neusnadnil fakt, že projekce byla rozostřená. Škoda, samotný film byl překvapivě dobrý – od Hřebejka jsem čekal celkem vtipnou, leč mělkou zábavu, na kterou zítra zapomenu. Dočkal jsem se dobře zahraného filmu, který nutí k zamyšlení. Co víc si přát, ale příště na něj radši půjdu do Aera.

Co vy na to?

zobrazit všechny komentáře

Aktuální Seky

.