about:Pachollini

Pachollini se narodil v podolské porodnici na jaře roku 1977 svým rodičům, po nichž dostal příjmení Novák a od nich jméno Matěj. Používá je do dneška.

První tři roky léta svého života strávil v Modřanech, ale z toho si už moc nepamatuje. Víc mu utkvělo z následujících dvanácti, které prožil převážně v Domažlicích, pevné hrázi socialismu a míru, jak stálo na místních kasárnách. Někdy té době se naučil číst a rád a hodně to provozoval, také jezdit na kole a spoustu dalších věcí, které mladí lidé v tomto věku obvykle dělávají. V druhé dekádě svého života se poprvé setkal s počítačem v podobě indiána na jednokolce, od něhož záhy pokročil k robotu Karlovi, želvě Žofce a interpretu Basicu.

Radostná středoškolská léta strávil v matematicko-fyzikální třídě gymnázia Korunní, dříve Wilhelma Piecka, později Zborovská, nyní Christiana Dopplera. Více než matematice a fyzice se však věnoval činnosti ve sdružení Gemini, která nasměrovala jeho nezralou osobnost směrem k přemýšlení o světě, chození po horách a jiným zálibám, které mu zůstaly dodnes, stejně jako přezdívka lehce ironizující jeho diktátorské sklony. Během svých středoškolských studií se mladý intelektuál Pachollini vůbec nezabýval programováním ani internetem (který v té době u nás ještě nefungoval) ani ničím podobným. Asi hlavně proto, že neměl počítač.

Pro studium filosofie se rozhodl jsa unesen přednáškami profesora Milana Machovce, později také Erazima Koháka, jejichž filosofickým programem byla jasnost a srozumitelnost a také blízkost filosofie životu. Od té doby dlouhá léta osciloval mezi filosofií, vedením dnes již zaniklého oddílu Poseidon a různými jinými činnostmi, kterými si vydělával peníze potřebné k rozhazování. Stihnul vyzkoušet vytírání podlah v městské knihovně, dispečink asistenční služby, kreslení map, rozvážení spěšných zásilek v přiléhavém černo-žlutém dresu, sazbu časopisu a konečně tvorbu webových stránek, které se věnuje dodnes. Rád by ještě vyzkoušel profese filosofa, středoškolského učitele a horského vůdce.

Po té, co v září 2005 po deseti letech od zahájení a po dlouhém a napínavém boji studium úspěšně dokončil, zuřivě pracuje jako programátor, SEO manažer a nezávislý webdesignér převážně pro firmy PLANstudio, All Stars a ADP CZ.

Pachollini moc rád chodí na hory, poslouchá Mišíka a jinou pěknou hudbu, a miluje Káču.

Pachollinimu můžete napsat na adresu pachollini@gmail.com.

.