První sek

Pachollini, 5. června 2004, 17:47

Už delší dobu jsem si říkal, že bych měl zase začít psát, aby se mi neztrácely a nemizely nápady. Aby se neztrácely tím, že je nepromyslím a nedomyslím, nedám jim určitější tvar a nedotáhnu do nějaké zajímavé podoby. A aby nemizely v zapomnění, kde beztvaré a nehotové myšlenky končí velmi snadno.

A taky jsem si říkal, že bych měl zkusit, jestli ještě vůbec umím psát, jestli věci, které mě během dne napadají, dokážu v textu zformulovat tak, abych s nimi byl spokojen. Mám pocit, že v řeči se mi to poslední dobou nějak nedaří, že jsem tak posedlý tím, abych přesně vyjádřil, co si myslím, že to pak ze mě leze jak z chlupatý deky a nic kloudného nakonec neřeknu.

A taky rád čtu dobré blogy, protože jsou pro mne jako webdesignéra poslední dobou jednoznačně nejhodnotnějším zdrojem informací, následovány odbornými internetovými periodiky. Tuhle jsem si cestou domů koupil Chip a od té doby nedám na blogy dopustit, protože v tom Chipu nebylo vůbec nic, co by mě zaujalo, nic, co by nebylo měsíc před tím někde na netu a navíc jsem za něj vypláznul stovku.

Jenomže jak pořád dělám weby, nemám moc čas a ani chuť budovat k tomu ještě nějaké v tom volnu, co mi zbývá. Takže jsem to pořád odkládal, až jsem byl začátkem května pár dnů v posteli s nějakým virem (ani W32.wormX ani AIDS, prostě nějaká chřipka) za tu dobu jsem položil dobrý základ malému publikačnímu pidisystémku, ale už mi nezbyl čas a síly dát to všechno na web a hlavně něco napsat.

Až teď, když jsem si přečetl na Itervalu.cz článek Pavla Růžičky „ Vyčištění tabulky z MS Wordu v MSIE JavaScriptem“, řekl jsem si, že na tohle už konečně musím zareagovat. A tak jsem sedl, dodělal design, abych se za něj nemusel stydět, a napsal první sek. Byla to pěkná fuška, věty mi nešly přes pysky a nejsem si jist, zda výsledek není moc banální pro profíky a moc pokročilý pro začátečníky, ale nakonec mě to dost bavilo.

A tak tedy píšu, uvidíme, co z toho bude.

Aktuální Seky

.