Dobrý obsah je základem SEO

Pachollini, 19. prosince 2005, 21:20

Jsem teď nemocný, což se projevuje mimo jiné tím, že ležím doma a trpím obtížně překonatelnou nechutí k všem činnostem, které byť i jen trošičku inklinují k možnosti být označeny jako smysluplná práce. Takže zase po dlouhé době navštěvuji své oblíbené blogy, koukám, co je kde nového, stahuju kvalitní muziku (a nestydím se za to) a tak podobně. Mimo jiné jsem se také podíval na počítadlo webu filosofického časopisu Reflexe, jehož testovací verzi jsem spustil asi tak v březnu a od té doby čekám na text titulní stránky, abych jej mohl pustit do ostrého provozu (umístit pár odkazů). Užasl jsem, když jsem zjistil, že web má v posledních měsících průměrnou návštěvnost kolem 20 lidí denně. Není to moc, ale ty stránky jsou dobře utajené, vlastně o nich neměl nikdo vědět. Kde se tam ti lidé berou? Inu z vyhledávačů. A jak to, že vyhledávače Reflexi indexují? Inu, díky odkazu na Glosy.info. O žádném jiném nevím, odkaz zatím není ani na domovských stránkách nakladatelství OIKOYMENH. Přesto je Reflexe na první stránce vyhledávačů na spostu dotazů. Doatzy vesměs nejsou příliš konkurenční, ale díky tomu, že na webu je poměrně hodně filosoficky zajímavého obsahu, který je relevantní ke specifickým tématům a navíc dobře strukturovaný, přeskočí Reflexe často i dlouho zavedené weby, které se daným tématem zabývají obecněji. Polovina SEO je zkrátka o tom, najít zajímavou niku a vytvořit dobrý obsah nakódovaný podle několika jednoduchých pravidel.

Příklady? Hledáte např. knihu Marthy C. Nussbaum „Upheavals of Thought“? Na Amazonu ji dostanete, ale nejdřív si přečtěte její recenzi v Reflexi. Rádi byste se dozvěděli něco o profesoru Pierru Aubenquovi? No, vážně škoda, že jsem udělal ten překlep v URL, ale i druhé místo je slušné. Sháníte něco v češtině o významném francouzském mysliteli Paulu Ricoeurovi? Najdete v Reflexi. Zajímá vás filosofie jako přísná věda? A časopis Reflex na Seznamu raději nehledejte ;-) Už se těším, až dostanu tu titulní stránku a rozhodím po webu pár odkazů...

Ano, je to trochu nehorázné chlubení hodné horších adres, omlouvám se. Snad to alespoň bude i pro někoho inspirativní.

Co vy na to?

[1]

Slope, 19. prosince 2005, 22:29 http://blog.znojmo.biz

Super článek, který by si měl přečíst každý SEO optimalizátor. Nejzajímavější je ten odkaz na časopis Reflex na Seznamu. Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak tomu ani nevěřím.

[2]

Martin, 19. prosince 2005, 23:29 http://glosy.info/

A odkud že znají Glosy.info adresu Reflexe? No přece z tiráže papírové verze :-)

Celá anotace Reflexe se nachází zde: http://glosy.info/anotace/periodika/reflexe/

[3]

Pachollini, 20. prosince 2005, 00:53

No, já jsem si říkal, odkud ji máte, ale papírová verze mě nějak vůbec nenapadla. Každopádně mi ty cizojazyčné anotace připadají jako dobrý způsob propagace české filosofie – má to co do návštěvnosti slušný potenciál. A co teprve kdyby se skutečně podařilo dát na web kompletní podobu prvních dvaceti čísel...

[4]

Martin, 20. prosince 2005, 10:15 http://glosy.info/

Ještě bych zdůraznil faktor, který zmiňuješ spíše okrajově (respektive v textu ano, v nadpise vůbec) - v případě Reflexe (ale i Glos) se pohybujeme ve velmi nekonkurenční nice. Tato nekonkurenčnost ("Nussbaum Upheaval of Thoughts" - 17500 stránek v celém Googlem indexovaném internetu, "Ricoeur" - 840 stránek v češtině) je faktor z hlediska SEO a SERP stejně důležitý jako obsah samotný.

[5] konkurenčnost

Pachollini, 20. prosince 2005, 10:29

Určitě, to prostředí není moc konkurenční, jsem si toho vědom (byť třeba ta přísná věda má přes 100 000, ale to ještě nemusí nic znamenat). Ale mimochodem, právě ta nekonkurenčnost je věc, která mě dost překvapuje – čekal bych, že pro dotazy, které míří do výsostně akademického prostředí, budou existovat tématické stránky s vysokou důvěryhodností a že nebude vůbec snadné sem proniknout.

[6] Reflexe

Jiří Pospíšil, 21. prosince 2005, 22:49 http://splendes.aspweb.cz/

Reflexi jsem navštívil, nikoli z vyhledávače nýbrž na základě tohoto článku, a můžu říct že mne velmi zaujal. Obzvlášt článek Martha C. Nussbaum, Women and Human Development od Barbory Knotkové-Čapkové mi přišel velmi zajímavý.

[7]

Petr, 31. prosince 2005, 17:04 http://zvuky.na-mobil.cz

Trochu mi to připomíná můj malinký web o hradu Klenová na http://klenova.dejepis.info , který má denně až 40 lidí a přitom je to jen asi pět šest stránek textu :)

[8]

Ice, 25. března 2006, 09:55 http://www.naweb.cz/

Co takhle pokračovat v psaní článku. Dlouho zde nic nevyšlo?

Aktuální Seky

.